Avukat

Avukat (Ankara Avukatı)

Adalet ve Hukuk bir ülkenin temel yapı taşları arasında yer alır. Bu kavramın taşıyıcıları Avukat‘lardan oluşmaktadır. Bu makalemizde haklarınızı savunacak ve sizleri bilgilendirecek Ankara Avukatları hakkında bilgiler vereceğiz.

Yazı İçeriği;

  1. Ankara Avukatları
  2. Avukatlar Hangi Alanlarda Hizmet Verirler?
  3. Avukat Ücretleri
  4. Avukat Dava Kazanma Garantisi Verebilir Mi?

Öncelikle bir avukatla çalışmanın psikolojik olarak arkanızda güvendiğiniz bir yakınınız olması gibidir. Peki kimi nasıl seçeceksiniz?

Avukat seçiminde bulunurken bazı kriterleri dikkate almanız önem arz edebilir. Gerçekleşen hukuki uyuşmazlıklarda herhangi bir hak kaybı yaşamamak adına önem teşkil eden bir konudur. Sizin için en iyi avukat, iletişimde sorun yaşamadığınız ve uyumlu çalışabileceğiniz avukattır. Müvekkil ile aralarında bir güven ilişkisi kurulacağı için iletişimin zayıf olduğu bir avukat ile iş yapmak, hukuk alanında görülen davanın sonuçlanması kısa bir süreye tabi iken, yıllarca uzamasına sebep olabilir.

Üstelik daha farklı sorunları da beraberinde getirebilir. Bir başka önemli konu ise, davanızda ne kadar haklı olsanız bile , sizi kötü savunan bir Ankara Avukatı, haklarınızı ve menfaatlerinizi en iyi şekilde temsil etmezse o davayı kaybetme olasılığınız da artar.

Avukat

Avukat

Avukat Tercihinde Kendinizi Doğru Anlatın

Bir Avukat ile çalışmaya başlamadan önce, sorunlarınızı çok net bir şekilde dile getirmeniz gerekir. Kendinizi iyi ifade ederseniz, sizleri savunacak avukatlar daha başarılı sonuçlar elde edeceklerdir.  hukuki uyuşmazlık hangi konuyu kapsıyorsa, o konu hakkında uzmanlaşmış ,bilgisi ve deneyimine güvenen ,tecrübe sahibi bir avukat ile çalışmakta fayda vardır. Tecrübelerinden faydalanarak oluşan hukuki sorun hakkında  en iyi araştırmayı yapabilecektir.

Zira bir avukatın mesleğini icra ederken bütün hukuki meselelerde uzman olması mümkün değildir. Bunun nedeni; Hukuk sistemi çok geniş bir alana yayılmıştır. Kurallar, ve her alanda dikkat edilmesi gereken farklı noktalar vardır. Nokta atışı denebilecek seviyede araştırma yapan ve o alanda çok daha fazla pratik yapmış bir avukatın seçilmesi davanın ilerleyişinde hayati bir önem taşır.

Örnek vermek gerekirse; Ceza Hukuku alanında kendisini geliştirmiş bir avukatın, vergi konusunda size destek olması zor olabilir. Doktorlar gibi düşünebilirsiniz. Her uzmanlık farklı tecrübe gerektirdiği gibi.

Bu hukuk alanında böyledir. Bu nedenle sorunlarınızın karşılığı olan ve bu doğrulta tecrübe edinmişler ile çalışmanız önemlidir.

Avukat Hangi Alanlarda Size Destek Verir?

Öncelikle başarılı bir Avukat hangi Hukuk alanlarında size destek verir bunları iletelim. Başlıklar halinde.

– Boşanma Davalarında

– Ceza ve Ağır Ceza Davalarında

– Vergi Hukuku Alanında

– İşci ve İşveren Anlaşmazlıklarında

– Tazminat Sorunlarında

– Konkordato Durumlarında

– İcra Davalarında

– Miras Anlaşmazlıklarında

– Cinsel İstismar Suçlarında

– Hırsızlıklık Suçlarında

Avukatlık mesleğinde zaman yönetimi çok önemlidir. Zamanı iyi kullanmak ve yönetmek başarı açısından gereklidir. Ayrıca yüksek seviyede stres bu meslekte olmazsa olmazdır. Yaşanan Olaylar karşısında oluşan stresi yönetmek ilerde daha büyük sorunların yaşanmasını engeller. Avukatın güncel hukuki konuları takip etmesinde de fayda vardır.

Diğer dikkat edilmesi gereken konu ise Avukat vekalet ücretidir. Avukatların, avukatlık asgari ücret tarifesi altında herhangi bir avukatlık hizmeti kabul etmesi yasalara aykırıdır. Pek çok kişi vekalet ücreti bakımından ucuz avukatların yanında pahalı avukatların çok daha başarılı olduklarını düşünmektedir. Ancak farklı bir bakışla bakarsak siz nasıl avukat seçiminde bulunuyorsanız, avukatlar da sizi seçmektedir.

Bu bağlamda sizden karşılaması yüksek bir meblağda avukatlık ücreti talep eden avukat, sizinle anlaşamayacağınızı düşünerek belki de sizin caymanızı istemiş olabilir. Bu konuda çok sayıda aldatmaca da görülmektedir.

Şöyleki, Görüşmeye gittiğinizde br avukatın davayı mutlaka kazanacağını söylemesi çoğu zaman gerçekçi değildir ve işini iyi yapan avukatlar bu tabiri kullanmaktan kaçınırlar. Sonuç olarak avukat seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır, sonradan istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak adına.

Benzer Yazılarımız

Profesyonel İş Hukuku Avukatı
Profesyonel İş Hukuku Avukatı İşçi ile işveren arasında bulunan ilişkileri konu alan,...
Çankaya Ceza Avukatı
Çankaya Ceza Avukatı Kaliteli ve alanında profesyonel bir Çankaya Ceza Avukatı herkesin i...
Ankara Site İcra Avukatı
Ankara Site İcra Avukatı, site sakinleri içerisinde ödeme ve çeşitli konularla alakalı ...
Tecrübeli Ceza Avukatı
Tecrübeli Ceza Avukatı Ankara Tecrübeli Ceza Avukatı sizleri haksız yere ceza almaktan ku...
Ankara Ceza Avukatı
Ankara Ceza Avukatı Bilgileri Ankara Ceza Avukatı arayışınızda tecrübeli bir hukuk adam...
Ankara Boşanma Avukatları
Ankara Boşanma Avukatları Boşanmak evlenmek kadar doğal bir süreç olsa da stresli ve üz...
Vesayet Davası ve Vasi Tayini
Vesayet Davası ve Vasi Tayini (Avukat Volkan Gözüyukarı) Vesayet Davası Ve Vasi Tayini (A...
İnternet ve Sosyal Medya Üzerinden Taciz Suçu
İnternet ve Sosyal Medya Üzerinden Taciz Suçu Nedir? İnternet ve sosyal medya üzerinden t...