Çankaya Boşanma Avukatı

Çankaya Boşanma Avukatı

Ankara ilinde Çankaya Boşanma Avukatı hizmeti veren  bireysel çalışan çok fazla avukat vardır. İsterseniz boşanmaların nedenleri biraz anlatalım ilk olarak. Ülkemizde son zamanlarda en fazla görülen davalardan biri boşanma davalarıdır. Bu davalar neredeyse evlilik sayısına yakındır. Boşanma sayısının bu kadar fazla olmasının birçok nedeni bulunur. Geçim sıkıntısı, sevgisizlik ve ilgisizlik bu sebeplerden bazılarıdır. Özellikle tahammülsüzlük boşanma sürecini etkileyen faktörlerden biridir. Adalet bakanlığı boşanma sayılarını düşürmek için bazı çalışmalar yürütse de yine de başarılı olamamıştır. Evlilikte olduğu gibi boşanmada da belli süreçler bulunuyor. Evliliklerini sonlandırmak isteyen çiftler bu süreçleri tamamlamaları gerekiyor. Boşanma davaları iki farklı şekilde gerçekleşir. Bunlardan ilki anlaşmalı boşanma diğeri ise çekişmeli boşanmadır. Anlaşmalı boşanma mahkemeye gitmeden önce boşanma süreci ile ilgili ve boşanmadan sonrası için yapılan anlaşmadır. Taraflar evlilik sonrası için her konuda bir anlaşma sağlar.

Çankaya Boşanma Avukatı

Çankaya Boşanma Avukatı

Çankaya Boşanma Avukatları

Evlilik sürecinde kazanılan mal varlığı, eğer varsa çocukların velayeti ve nafaka durumu hakkında anlaşan taraflar anlaşmalı boşanma formunu doldurarak boşanma mahkemelerine müracaat ederler. Taraflar bu formu imzalayarak tüm sorumluluğu da kabul etmiş olur. Mahkeme gerekli incelemeleri yaptıktan sonra kısa bir süre içerisinde boşanmayı gerçekleştirir. Mahkeme kararını bu anlaşmaya göre verir. Genelde çocuğu olmayan yeni evli çiftler ve çalışan bayanlarda anlaşmalı boşanma daha sık görünür. Çekişmeli ayrılma ise anlaşmalı boşanmanın aksine belli bir konuda veya birçok konuda anlaşma sağlanamayan boşanma olaylarında görülür. Çekişmeli boşanma süreci oldukça uzatabilir. Çekişmeli boşanma davaları tek taraflı da açılabilir. Günümüzde boşanma davalarında en fazla anlaşma sağlanamayan durumların başında çocukların velayeti ve mal bölünmesi geliyor. Onun için boşanma davasını açan taraf mal kaçırma olayına karşı ailenin tüm mallarına tedbir koyması gerekiyor. Bu da iyi bir Çankaya Boşanma Avukatı ile yapılabilir.

Çankaya Tecrübeli Boşanma Avukatı

Boşanma avukatlığı birçok alanda olduğu gibi uzmanlık ve deneyim gerektiren bir kutsal bir meslektir. Boşanma sürecine giren kişiler  deneyimli bir Çankaya Boşanma Avukatı ile çalışmalıdır. Ya da hukuk bürolarından destek isteyebilirsiniz. Çankaya, Çayyolu ve Ümitköy gibi Ankara’nın ilçelerinde faaliyet gösteren ve büroları olan avukatlar vardır. Boşanma süreci ile ilgili tüm merak edilenler için İnternet üzerinden de araştırma yapabilirsiniz. İnternet üzerinden deneyimli avukatlar ile görüşerek dava sürecini de hızlandırabilirsiniz. Bir avukat ile görüşmeden önce tüm konuların bir listesini hazırlamanız sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. Görüşme esnasında önemli detaylar bazen unutulabiliyor. Avukatlara ne kadar fazla bilgi verirseniz o kadar haklı olduğunuz taraflar ağır basacaktır.

Benzer Yazılarımız

İşçi Davaları Avukatları
İşçi Davaları Avukatları İşçi Davaları Avukatları, İş hukuku alanında; bir yandan...
blank
Gayrimenkul Hukuku
Gayrimenkul Hukuku Avukatı Bu yazımızda Gayrimenkul Hukuku Avukatı alanında verdiğimiz h...
blank
İcra Dava Süreçleri
İcra Dava Süreçleri (Ankara) İcra Dava Süreçleri, hukuktan doğan taleplerin devlet yard...
blank
İş Hukuku Avukatı Ankara Sincan
Özellikle iş hayatında karşılaşabilecek sorunlar oldukça fazla olduğu için adımları...
blank
Ankara İşci Avukatı
Ankara İşci Avukatı – Hukuk Bürosu Ankara İşci Avukatı neler yapar? Sizleri nası...
blank
Boşanma ve Velayet
Boşanma ve Velayet Boşanmada Velayete Karar Verilirken Nelere Dikkat Edilir?  Boşanma ve V...
blank
Siber Suçlar Avukatı
Ankara Siber Suçlar Avukatı  Suçların birçoğu fiziki olarak değil bazende teknolojik o...
blank
Konkordato Avukatı
Ankara’da birçok şirket mevcut, bu şirketler belirli dönemlerde borçlarını ödeye...