Tecrübeli İşçi Avukatı

Tecrübeli İşçi Avukatı Ankara

Tecrübeli İşçi Avukatı Ankara hizmetini verecek, oldukça fazla Ankara Avukatları vardır. Avukatlık mesleği içerisinde belkide en komplike bir dal olduğu şüphe götürmez bir gerçektir. Her bir iş kolu kendi yasal mevzuatları çerçevesinde yürütülmekte olup bunlarla alakalı hak savunucusu konumunda olan İşçi Avukatlığı birçok iş kolu ve bunları ilgilendiren çeşitli kanun ve mevzuatlar konusunda bilgi sahibi olunmasını gerektiriyor. İş Hukuku Davaları hakkında ele aldığımız yazımızı okumak istermisiniz?

İşçi avukatlığı sayacağımız birçok hukuk alanını ile ilişkili olarak çalışmak durumunda oluyor. Bu bazen Şirketler Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Tazminat Hukuku, Borçlar Hukuku Borçlar Hukuku, Türk Ceza Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku ve Miras Hukuku olarak bile karşımıza çıkmaktadır. Komplike oluşu bu her biri kendi alanında uzmanlık gerektiren bir çeşitliliğe sahip olmasından kaynaklanıyor. Bakılan davanın mahiyetine göre İş Hukukunu ilgili diğer hukuk kolları ile ilişkilendirmek gerekiyor. Başvuru aşamasından başlayarak yürütülmesi ve sonuçlanması ilgili mevzuat ve hukuk kurallarına göre yürütülüyor. Bu bağlamda bakıldığında İşçi hakkının savunulmasında herhangi bir hak kaybı yaşanmaması için Ankara Tecrübeli İşçi Avukatı ile çalışmak yerinde bir seçim olacaktır.

Ankara Tecrübeli Avukat

Ankara Tecrübeli Avukat

Ankara Tecrübeli İşci Avukatları

Genelleme yapılması doğru olmamakla beraber İşveren mantığı her zaman kar etme mantığı üzerine kurulu olduğundan işçiler daha sözleşme aşamasında iken kendi haklarının farkında olarak sözleşme imzalamaları ileride oluşabilecek olumsuzlukları bir miktarda olsa azaltacaktır. İşçilerin yaşadıkları hak kaybı mağduriyetlerinin nerede ise yüzde 90 a yakın kısmı Özel sektör işverenlerinin çıkarcı tutumları nedeniyle yaşanıyor. İş bulmanın çok da kolay olmadığı ülkemizde işçi kendisine dayatılan sözleşmeleri imzalamak zorunda kalıyor. İmzalatılan bu tek tarafı işveren lehine sözleşmeler yetmiyormuş gibi sözleşme hükümlerine aykırı olarak fazla çalıştırıp ödemesini yapmadığı hatta maaşından kesinti yapıp mağdur ettiği durumlar ile sık sık karşılaşılmaktadır. İşçi itiraz ettiğinde ise işten çıkarılma tehdidi ile karşı karşıya kalıyor. Bütün bu kanunsuzlukları uygulayan işverenler yine avukatları aracılığı ile yaptığı eylemlere bir kılıf bulmaktan da zorlanmıyorlar. Bir taraf işveren diğer taraf işçi olunca aradaki orantısız güç karşısında tek çıkış yolu kanun koyusu durumunda olan devlete düşüyor. Devlet her geçen gün yeni kanun ve mevzuatlar ile işçilerin haklarının korunmasını güvence altında tutmak için çalışmalarını genişleterek sürdürmektedir. İşçi hakları ve işçi güvenliği konusunda hızlı gelişmelerle yol alınmaya devam etmektedir.

Ankara Tecrübeli Avukatlar

Ankara Tecrübeli Avukatlar

İşci Avukatları Ankara

Bütün bu gelişmeler devam etmekle beraber işçi hak kayıpları hız kesmeden devam etmektedir. Yüzlerce alan ve çeşitlilikte işçiler hak kayıpları yaşamaya devam ederken işçinin yapması gereken tek çıkar yol alanında uzmanlaşmış Tecrübeli İşçi Avukatı ile hakkını aramak ve savunmaktan başka yolu olmamaktadır. Herhangi bir avukatın bile ilgili mevzuatlar karşısında çaresiz kaldığı İş Hukukunun komplike durumu karşısında İşçi Avukatlarına büyük sorumluluklar düşüyor. İşçi Avukatlığı bir meslek olmanın haricinde aynı zamanda toplumsal bir sorumluluk görevi de görüyor. Bunun yanında aynı zamanda vicdani bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Diğer avukatlık alanlarında (Boşanma, Ceza avukatlığı gibi) mağdur ile davalı arasında bu kadar güç dengesi aralığı yüksek değildir. Taraflar arasında bir taraf hem ekonomik olarak hem de işveren pozisyonu gereği belli bir güce sahipken diğer taraf olan işçi ise geçim derdi ile boğuşan taraf olması nedeni ile Tecrübeli İşçi Avukatı diğerleri ile kıyaslandığında daha fazla bir hassasiyet gerektiriyor. Bu hassasiyet hem mesleki hem de vicdani bir yük yüklüyor. İşçi avukatlığına bu pencereden bakıldığında aynı zamanda sosyal ve toplumsal bir sorumluluk olarak da değerlendirebiliriz. Her meslek kutsal olmakla beraber mağdur olan tarafın güçsüz olan taraf olan işçinin haklarının aranması ve savunması görevini yapan bu meslek sahiplerinin hak ihlalleri karşısında daha duyarlı olmaları gerekiyor. Ankara Tecrübeli İşci Avukatları bu hususu göz önünde bulundurarak hareket ederler. Mevcut ekonomik koşullarda iş ve işçi hakları ile sorunlar alınan hukuki düzenlemelere rağmen sürecek olacağında iş ve işçiler olası yaşayabilecekleri hak kayıpları sorunları hakkında gerekli bilgi ve donanıma sahip olmalı; gerektiğinde Tecrübeli İşçi Avukatları aracılığı ile destek almalıdır.

Benzer Yazılarımız

Ceza Avukatı Arıyorum
Ceza Avukatı Arıyorum diyorsanız mağdursunuz ve hakkınızı savunacak Tecrübeli bir Avuk...
Profesyonel İş Hukuku Avukatı
Profesyonel İş Hukuku Avukatı İşçi ile işveren arasında bulunan ilişkileri konu alan,...
Sgk Konusunda Uzman Avukat
Sgk Konusunda Uzman Avukat Ankara Ankara da Sgk Konusunda Uzman Avukat ya da iş konusunda siz...
İş Mahkemesi Avukat Ücretini Kim Öder
İş Mahkemesi Avukat Ücretini Kim Öder? İş hukuku uyuşmazlıklarının çözümlendiği ...
Miras Hukuku Avukatı
Ölüm ve gaiplik durumunda kişinin mirasını kimlere hangi durumlarda intikal edeceğini ve...
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başvuru
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başvuru (Nasıl Yapılır) Ülkemizde kendisine haksızlık ...
Epdk Lisans İptali
EPDK Lisans İptali EPDK Lisans İptali ve  Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu ve Lisans İpt...
Ankara Avukat Danışmanlık
Ankara Avukat Danışmanlık Büroları Ankara da Avukat Danışmanlığı veren oldukça fazl...