İşçi Hakları Avukatı

İşçi Hakları Avukatı Ankara

İşci Hakları Avukatı veya iş hukuku avukatı işçi ve işveren arasından meydana gelen anlaşmazlıkların çözümünde başvurulan bir kişidir. İş hukuku alanında faaliyet gösteren hukuk bürosu bul alanda insanlara yardımcı oluyor.

Yazı İçeriği;

  1. Ankara İşci Hakları Savunma Avukatı
  2. İşci İle İşveren Arasında Anlaşmazlıklar
  3. Tazminat Davası Süreçleri

Bu alandaki hukuk dalı iş hukuku olarak baz alınmaktadır. İşçi ücretlerinden toplu sözleşmeler kadar bu alanlarla yaşanan sıkıntılar iş hukukun kapsamına girmektedir. Geniş bir hukuk dalında faaliyet gösteren işçi hakları avukatı yasalar çerçevesinde işçi ve işverenin haklarının kaybolması halinde gerekli hukuki süreci yönetmeye çalışırlar.

İşçi Hakları Avukatının Baktığı Davalar

Yasal mevzuata bağlı bir şekilde uzmanlık alanına göre iş hukuku avukatının bakmakla yükümlü davalar şunlardır.

Ülkemizde avukatlar hemen her dava türüne bakmaktadırlar. Ancak iş hukuku teknik detaylar açısından çok detaylı olması nedeniyle bu alanda deneyimli avukatların olması oldukça önemlidir.

İşçi Hakları Avukatı

İşçi Hakları Avukatı

İşçi Hakları Avukatların Görevleri

Her avukat gibi İşçi Hakları Avukatı da alanında çalışan avukatların müvekkillerinin haklarını savunmakla görevliler. Bu alanda bulunan davalara giren avukatlar daha çok teknik bilgileri bulunuyor. Avukatlar müvekkillerin talepleri doğrultusunda davayı lehe çevirmek için gerekli çabayı göstermektedir.

İş Mahkemeleri Davaları

İşçi ve işveren arasında açılan davlar yaklaşık 540 gün içinde karara bağlanmaktadır. İstinaf ve Yargıtay aşamaları bu süreçten sayılmamaktadır. Geneline bakıldığında iş mahkemelerinde görülen davaların 4-18 ay arasından sonuçlandırılmaktadır. İstinaf ve Yargıtay süreçlerin süreye dahil olmasıyla 3-4 yıla kadar uzamaktadır.

Doğru Bir İşçi Hakları Avukatı Nasıl Bulunur?

Uzun yıllar mesleki tecrübesi olan ve iş hukuk davlarında hizmet veren avukatlar aldığı davaları lehe çevirmektedir. İyi bir avukat sayesinde yapılan haksızlıklara kayıtsız kalmayabilirsiniz.

İş hukuku davalarında mevzuata hakim olan avukatlar müvekkillerin hedeflerini kısa süre gerçekleşmektedir. Hızlı ve nitelikli yöntemler sayesinde davaların her aşamasında avukatlar çözüm merkezi olmaktadır.

Avukatlar sahip oldukları deneyimler sayesinde gerekli hazırlıkları öncesinden yaparak herhangi bir olumsuzluğun yaşanmamasına en gel olurlar. Bu alanda hukuk büroları müvekkillerine davanın başından sonuna kadar beraber olarak onlara her türlü destek sunar.

İşçi Hakları Avukatı Ne Zaman Aranmalı?

İnsanlar hiç ummadıkları bir anda hukuk alanında haklarını savunacak bir avukata ihtiyaç duyabilir. Avukatların yoğun olarak ilgilendiklerini konuların başında işci ile işveren arasında yaşanan anlaşmazlıklar yer almaktadır. Bu durumda İşçi Hakları Avukatı na ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bu alanda kendini geliştirmiş tecrübe sahibi bir avukat ile haklarınızı arayabilirsiniz. Günümüzde internet üzerinden araştırma arttı. Ancak eski usul yöntemler ile de araştırma yapabilirsiniz. Daha önce bir tanıdığınız işci davalarına bakan bir avukat ile çalışmış olabilir. Tavsiye isteyebilirsiniz. Tazminat haklarınızı almak için yine alanında hakim avukatlar ile görüşebilirsiniz.

Örneğin bize ulaşan birçok vatandaşımız sadece sorun yaşadığında kapımızı çalmıyor. Haklarını öğrenmek isteyen işci kardeşlerimiz bilgi alamak için bizi arayabiliyorlar. Çoğu çalışan görev yaptığı yerlerde ki. hakalarını bilmiyorlar. Bu konular içinde destek olabilecek avukat meslektaşlarımız vardır.

Ankara Avukatı Volkan Gözüyukarı Baro Kayıt Bilgisi:  http://www.ankarabarosu.org.tr/BaroLevha.aspx?Sicil=22660

Benzer Yazılarımız

Bilişim Avukatı
Bilişim Avukatı arayışınız varsa başınıza istenmeyen bir durum gelmiş olmalı, geli...
blank
İş Hukuku Avukatı
İş Hukuku Avukatı, İşveren ile işçi arasında ki anlaşmazlıklardan doğan davaları h...
blank
Ceza Avukatları
Ceza avukatları, herhangi bir ceza davasında bir suçla itham edilen kişilerle çalışır ...
blank
İşçi Davaları Avukatları
İşçi Davaları Avukatları İşçi Davaları Avukatları, İş hukuku alanında; bir yandan...
blank
En İyi İş Hukuku Avukatı
En İyi İş Hukuku Avukatı Ankara Eğer Ankara da En İyi İş Hukuku Avukatı arıyorsanız...
blank
Çankaya Hukuk Bürosu
Hukuki sorularınıza yanıt bulmak ve mahkeme süreçleri hakkında destek almak istiyorsanı...
blank
Ceza Avukatı Arıyorum Ankara
Ceza Avukatı Arıyorum Ankara diyorsanız muhtemelen içinde yaşadığınız durumlar sizi ...
blank
İşe İade Davası Avukatı
İşe İade Davası Avukatı Ankara Ankara da yaşıyorsunuz ve İşe İade Davası Avukatı a...