Site Yönetimi İcra Takibi

Site Yönetimi İcra Takibi Avukatı; site sakinleri arasında ödemelerini gerçekleştirmeyen kat maliklerinden borçların tahsil edilmesi amacıyla uzman avukatlar tarafından yapılmaktadır. Site içerisinde temizlik, çalışan personel, güvenlik ve çeşitli giderlerden dolayı aylık aidat toplanmaktadır. Daire başına düşen gider kat malikleri arasında eşit olarak paylaşılmaktadır. Kasa hesabı ve harcamaların takibi kat maliklerince belirlenen yönetim tarafından tutulmakta ve takip edilmektedir. Belirlenecek günlerde yapılacak toplantılar ile hesaplar kat maliklerinin incelemesine sunulmaktadır. Siteler kat malikleri tarafından oluşmakta ve kendi içerisinde bir yapı gibi düşünülebilir. Bu yapılar içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı anlaşmazlıklar, belirlenen site kurallarına uyumsuzluklar ve ödemede düzensizliklerin meydana çıkması gayet normaldir. Ankara Site Yönetimi İcra Avukatı hizmetini bölgenizde bulunana Hukuk Bürolarından veya avukatlık hizmeti veren kişisel avukatlardan alabilirsiniz.

Site Yönetimi İcra Takibi Avukatı

Site Yönetimi İcra Takibi Avukatı site yönetimi adına borçluyla görüşüp alacaklarını tahsilini gerçekleştirmektedir. Borç sahibi kat maliki ödemeye itiraz ya da kasıtlı olarak ödeme yapmaması durumunda hukuki görevlerini yerine getirmektedir. Edilen itirazın yasal mevzuat değerlendirilerek haklı olması durumunda yönetimle görüşmekte haksız olması durumunda nedenleriyle birlikte kat malikine bildirmektedir. Alacakların tahsil edilememesi durumunda yönetimin bilgisi dahilinde alacakların takibi için gerekli icra işlemlerini başlatabilir. Diğer kat maliklerinin zararı ve gecikme faizleri de göz önünde bulundurulduğunda borçlu kat malikinin mülkiyet hakkı mahkeme tarafından uygun görüldüğünde diğer kat maliklerine devri gerçekleştirilebilir.

Site Yönetimi Aleyhine İcra Takibi

Kat malikleri arasında anlaşmazlıklar kimi zaman belli kat malikleri arasında gruplaşarak yönetimin haksız görülmesi durumunda mahkemelere uzman avukatlar eşliğinde başvurular yapılabilir. Genellikle söyleyebiliriz ki site sakinleri arasında açılan mahkemeler çoğunlukla delil yetersizliğinden ve diğer nedenlerde ret kararı almaktadır. Ancak avukatlar site içerisinde çıkan anlaşmazlığı kat malikleriyle görüşüp çözüme kavuşturabilmektedir. Kanunlar neticesinde Anayasa Maddelerine bağlı hareket edildiğinde haklı ve haksız taraflar ortaya çıkmaktadır. Toplanan deliller neticesinde kabul etmeyen taraflar avukatların başvurusuyla kesin bir çözüme de kavuşturulduğunun altını çizebiliriz.

Site Yönetimi Avukatı Görevleri;

Aykırı Hareketlere Karşı Tutum

Kat malikleri arasında site huzurunu bozan, kurallara uymayan ve düzeni bozan kat maliklerinin yaptıkları durumu düzeltmeleri için uzman avukatlar devreye sokulabilir. Genel olarak apartman ve site için gerekli olan elzem demirbaş harcamaları ve diğer giderlere itiraz edilmesi aykırı bir durumdur. Site için gerekli olan harcamalar çoğunluk sağlandığı takdirde uygulanabilir. Ancak her koşula karşın itiraz eden kat malikleri hakkında işlem yapılabilmektedir.

Genel olarak bahsettiğimiz gibi site yönetimi avukatları site içerisinde düzeni, adaleti ve birliği sağlamak amacıyla aktif olarak rol almaktadırlar. Site içerisinde her türlü hukuki danışmanlığı sunmakta ve çözüme ulaştırılamayan konularda kesin sonuçlar alabilmektedirler. Uzman avukatlar tarafından tecrübeyle sabit hazırlanan dosyalar haksızlığın ortadan kaldırılmasında hızlı sonuç alınmasına yaramaktadır.

Benzer Yazılarımız

Çankaya Hukuk Bürosu
Hukuki sorularınıza yanıt bulmak ve mahkeme süreçleri hakkında destek almak istiyorsanı...
blank
İşçi Davaları Avukatı
Ankara işçi davaları avukatı ile çalışmak bir işçi için her zaman gerekli olmayabili...
blank
Nasıl Avukat Olunur
Nasıl Avukat Olunur (Ankara) Birçok gencin hayalidir Ankara Avukatı olmak. Birilerini örne...
blank
Ankara Avukat Danışmanlık
Ankara Avukat Danışmanlık Büroları Ankara da Avukat Danışmanlığı veren oldukça fazl...
blank
Ceza Savunma Avukatı
Ankara Ceza Savunma Avukatı Bir Ceza Avukatı , hukuki bilgiye sahip, becerikli ve hırsızl...
blank
Boşanma ve Velayet
Boşanma ve Velayet Boşanmada Velayete Karar Verilirken Nelere Dikkat Edilir?  Boşanma ve V...
blank
Ceza Avukatı Danışmanlık
Ceza Avukatı Danışmanlık Ceza Avukatı Danışmanlık yaptığı süreçlerde; ceza hukuku...
blank
Ankara En İyi Avukat
Ankara da En Çağresiz Anlarda İyi Olmanızı Sağlayacak Avukat Bu yazımızda Ankara ilin ...