Asliye Ceza Avukatı

Asliye Ceza Avukatı (Ankara)

Hukuk alanının belkide en yoğun dalı Ceza Davaları alanıdır diyebiliriz. Bu yoğun alan da hizmet veren  Asliye Ceza Avukatı sizlere yol gösterecek ve destek olacak avukatlardır. Bir suçtan sonra, etkilenenler çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalırlar. Cezai kovuşturma yalnızca para cezalarına veya ertelenmiş cezalara yol açmayabilir. Ayrıca büyük sosyal ve mesleki sonuçlara yol açabilir.

Ceza hukuku alanında uzman avukatlar olarak müvekkillerin haklarını ve çıkarlarını temsil ederler. Onları polise, savcılığa ve ceza mahkemelerine karşı savunurlar. Kişiler haklarını tam olarak bilmeyebilir. Pek çoğumuz da bilmiyoruz.  Olası acil bir durumda ceza hukukunun tüm alanlarında hızlı yardım ve tutarlı savunma hizmeti veren birçok ceza avukatı vardır. Ankarada yaşıyorsanız bu alanda birçok avukata ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm anlarda size destek olacaklardır. Bunlar;

  1. Tutuklama
  2. Arama
  3. Soruşturma
  4. Cinayet
  5. Darp

Gibi suçlarda sizleri savunacaklardır. Ankara Barosuna kayıtlı Asliye ya da Ceza Hukuk alanında hizmet veren tecrübeli bir avukat ya da avukatlarla ile görüşebilir ve destek alabilirsiniz.

Asliye Ceza Avukatı

Asliye Ceza Avukatı

Asliye Ceza Avukatı (Ağır Ceza Avukatları)

Suç mağdurlarını temsil etmek, yıllardır ceza hukuku ve ceza savunmasında uzman bir Asliye Ceza Avukatı size destek olacaktır. Ülkelerde Ceza hukuku, toplum düzenin bozulmaması için belirlenen kanunlardır. Bu kanunlara uyulmaması halinde ve toplumda bulunan kişilerin hak ihlaline uğramaları halinde bu ihlale sebebiyet veren kişilerin cezalandırılmalarının sağlanması ile ilgilenen hukuk dalıdır.

Cezai işlem uygulanmasının iki amacı bulunmaktadır. Bunlarda biri, suçlu kişilerin haklarını sınırlandırarak adalet hislerinin gelişmesini sağlamaktır. Diğeri ise suç sahibi olanların ıslah edilmesini sağlamaktır. Kişi, hakları sınırlandırıldığında uzun süre üzüntü içinde bulunur. Suçlu insan, çektiği bu üzüntü ile suçlu bulunduğu hareketi bir daha tekrarlamama tutumuna girer.

Bundan dolayı, işlediği suça bakılmaksızın, herkesin savunulma hakkı vardır. Bu hakkın tanınmasının sebebi ise; suç işleyen kişi veya kişilerin, suç işleme nedenlerini haklı bulmak değil, suç işleyen kişiyi iyileştirmek, düzelmesini sağlamaktır. Asliye Ceza Avukatı bu doğrultuda kişilerin haklarını savunurlar. Temel amaç haksızlığa uğramadan tam eşit olarak yargılanmaktır.

Ankara Ceza Avukatı (Cinayet ve Teşebbüs)

Ankara Ceza Avukatları,  kasten veya taksirle öldürme, kasten veya taksirle yaralama, cinsel saldırı, işkence, çocuk cinsel istismarı, kişiyi hak ve özgürlüğünden yoksun kılma, özel hayatın gizliliğini ihlal etme, anayasayı ihlal etme konuları başta olmak üzere ceza hukukunu ilgilendiren konularla ilgili ücretli danışmanlık yapmaktayız, lütfen ücretsiz danışmanlık teklifinde bulunmayınız.

Ceza avukatının en önemli görevi; kişinin haklarını ve özgürlüğünü koruyacak şekilde savunma yapmaktır. Ceza hukuku davalarının diğer dava çeşitlerinden çokça farklı olan bir özelliği bulunmaktadır. Bunun nedeni ise ceza hukuku davalarının kişilere ve hukukun temel biçimine tesir etmesinden dolayı daha kapsamlı olmasıdır. Dolayısıyla da bu davalar da ceza hukuku ve ceza davası alanında profesyonel avukatlardan yardım istenmelidir.

Tüm ceza avukatlarına ait görevler olduğu gibi Ankara ceza avukatları kadrosuna da ait görevler vardır. İşte bunlardan bazıları şöyledir:

Benzer Yazılarımız

İcra Takibi Nasıl Yapılır
İcra Takibi Nasıl Yapılır (Av. Volkan Gözüyukarı) Alacağını alamayanların İcra Tak...
Uyuşturucuyu Kullanma ve Bulundurma Suçu
Uyuşturucuyu Kullanma ve Bulundurma Suçu Türkiye, uyuşturucu kullanımı ve bulundurulmas...
Başarılı Ceza Avukatı
Başarılı Ceza Avukatı davalarda sorunları bir bütün olarak düşünüp gerekli araşt...
Kredi Kartı Aidat İadesi Nasıl Geri Alınır
Kredi Kartı İadesi Nasıl Geri Alınır? Birçok kişin bankaların haksız yere kendilerind...
Çankaya Boşanma Avukatı
Çankaya Boşanma Avukatı Ankara ilinde Çankaya Boşanma Avukatı hizmeti veren  bireysel ...
Kapıcı Dairesi Kiraya Verilebilir Mi
Kapıcı Dairesi Kiraya Verilebilir Mi? Son günlerde bize gelen mail ve telefonlarda merak ed...
Habersiz İşten Çıkarılma
Habersiz İşten Çıkarılma (İşci Hakları) Habersiz İşten Çıkarılma Nedir? Habersiz ...
Ankara Fikri Mülkiyet Avukatı
Ankara Fikri Mülkiyet Avukatı Ankara Fikri Mülkiyet Avukatı, genellikle fikri mülkiyet hu...