Asliye Ceza Avukatı

Asliye Ceza Avukatı (Ankara)

Hukuk alanının belkide en yoğun dalı Ceza Davaları alanıdır diyebiliriz. Bu yoğun alan da hizmet veren  Asliye Ceza Avukatı sizlere yol gösterecek ve destek olacak avukatlardır. Bir suçtan sonra, etkilenenler çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalırlar. Cezai kovuşturma yalnızca para cezalarına veya ertelenmiş cezalara yol açmayabilir. Ayrıca büyük sosyal ve mesleki sonuçlara yol açabilir.

Ceza hukuku alanında uzman avukatlar olarak müvekkillerin haklarını ve çıkarlarını temsil ederler. Onları polise, savcılığa ve ceza mahkemelerine karşı savunurlar. Kişiler haklarını tam olarak bilmeyebilir. Pek çoğumuz da bilmiyoruz.  Olası acil bir durumda ceza hukukunun tüm alanlarında hızlı yardım ve tutarlı savunma hizmeti veren birçok ceza avukatı vardır. Ankarada yaşıyorsanız bu alanda birçok avukata ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm anlarda size destek olacaklardır. Bunlar;

  1. Tutuklama
  2. Arama
  3. Soruşturma
  4. Cinayet
  5. Darp

Gibi suçlarda sizleri savunacaklardır. Ankara Barosuna kayıtlı Asliye ya da Ceza Hukuk alanında hizmet veren tecrübeli bir avukat ya da avukatlarla ile görüşebilir ve destek alabilirsiniz.

Asliye Ceza Avukatı

Asliye Ceza Avukatı

Asliye Ceza Avukatı (Ağır Ceza Avukatları)

Suç mağdurlarını temsil etmek, yıllardır ceza hukuku ve ceza savunmasında uzman bir Asliye Ceza Avukatı size destek olacaktır. Ülkelerde Ceza hukuku, toplum düzenin bozulmaması için belirlenen kanunlardır. Bu kanunlara uyulmaması halinde ve toplumda bulunan kişilerin hak ihlaline uğramaları halinde bu ihlale sebebiyet veren kişilerin cezalandırılmalarının sağlanması ile ilgilenen hukuk dalıdır.

Cezai işlem uygulanmasının iki amacı bulunmaktadır. Bunlarda biri, suçlu kişilerin haklarını sınırlandırarak adalet hislerinin gelişmesini sağlamaktır. Diğeri ise suç sahibi olanların ıslah edilmesini sağlamaktır. Kişi, hakları sınırlandırıldığında uzun süre üzüntü içinde bulunur. Suçlu insan, çektiği bu üzüntü ile suçlu bulunduğu hareketi bir daha tekrarlamama tutumuna girer.

Bundan dolayı, işlediği suça bakılmaksızın, herkesin savunulma hakkı vardır. Bu hakkın tanınmasının sebebi ise; suç işleyen kişi veya kişilerin, suç işleme nedenlerini haklı bulmak değil, suç işleyen kişiyi iyileştirmek, düzelmesini sağlamaktır. Asliye Ceza Avukatı bu doğrultuda kişilerin haklarını savunurlar. Temel amaç haksızlığa uğramadan tam eşit olarak yargılanmaktır.

Ankara Ceza Avukatı (Cinayet ve Teşebbüs)

Ankara Ceza Avukatları,  kasten veya taksirle öldürme, kasten veya taksirle yaralama, cinsel saldırı, işkence, çocuk cinsel istismarı, kişiyi hak ve özgürlüğünden yoksun kılma, özel hayatın gizliliğini ihlal etme, anayasayı ihlal etme konuları başta olmak üzere ceza hukukunu ilgilendiren konularla ilgili ücretli danışmanlık yapmaktayız, lütfen ücretsiz danışmanlık teklifinde bulunmayınız.

Ceza avukatının en önemli görevi; kişinin haklarını ve özgürlüğünü koruyacak şekilde savunma yapmaktır. Ceza hukuku davalarının diğer dava çeşitlerinden çokça farklı olan bir özelliği bulunmaktadır. Bunun nedeni ise ceza hukuku davalarının kişilere ve hukukun temel biçimine tesir etmesinden dolayı daha kapsamlı olmasıdır. Dolayısıyla da bu davalar da ceza hukuku ve ceza davası alanında profesyonel avukatlardan yardım istenmelidir.

Tüm ceza avukatlarına ait görevler olduğu gibi Ankara ceza avukatları kadrosuna da ait görevler vardır. İşte bunlardan bazıları şöyledir:

Benzer Yazılarımız

Çankaya Boşanma Avukatı
Çankaya Boşanma Avukatı Ankara ilinde Çankaya Boşanma Avukatı hizmeti veren  bireysel ...
blank
Habersiz İşten Çıkarılma
Habersiz İşten Çıkarılma (İşci Hakları) Habersiz İşten Çıkarılma Nedir? Habersiz ...
blank
Ankara İcra Davaları Avukatı
Ankara İcra Davaları Avukatı ve Büroları Ankara başkent olması ile beraber tanınmış...
blank
Ankara Yenimahalle Boşanma Avukatı
Ankara Yenimahalle Boşanma Avukatı Alanında uzaman avukatlar hukuki konularda en büyük de...
blank
En İyi Ağır Ceza Avukatı Ankara
En İyi Ağır Ceza Avukatı Ankara En İyi Ağır Ceza Avukatı Ankara aramlarında öncelik ...
blank
Uyuşturucu Avukatı
Ankara Uyuşturucu Avukatı Uyuşturucu madde bulundurmak ve ticaretini yapmak suçlarıyla ka...
blank
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başvuru
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başvuru (Nasıl Yapılır) Ülkemizde kendisine haksızlık ...
blank
Nasıl Avukat Olunur
Nasıl Avukat Olunur (Ankara) Birçok gencin hayalidir Ankara Avukatı olmak. Birilerini örne...