Suç Ceza Avukatı Ankara

Suç Ceza Avukatı Ankara

Üzerinize atılmış olan Suçları ya da işlemiş olduğunuz suçlardan dolayı, adalet önünde kendini savundurmak isteyenler Suç Ceza Avukatı Ankara çalışmaları yürüten Avukatları ile temasa geçebilirler.

Ceza Avukatı Tanımı

Suç avukatı olarak da bilinen bir ceza avukatı, suçlarla itham edilen kişileri, kuruluşları savunma konusunda uzmanlaşmış avukatlardır. Birçok ceza avukatı sadece bir ceza davasına bakmaz. Aynı anda başka müvekkilleri de vardır. Ceza avukatları, sanıkları karakolda, savcılıkta, mahkemede ve temyiz mahkemelerinde temsil eder. Ankara‘da, ceza hukuku alanındaki deneyimlerine ve kapsamlı eğitimlerine dayanarak ceza avukatlarını “ceza hukuku uzmanları” olarak tasdik edilir diyebiliriz.  Bir ceza savunma avukatı, bir ceza davası sırasında birçok önemli rolü yerine getirir. Bir suçla itham edilen bir kişiyi savunmakla yükümlüdür.

Sanıklara bir ceza savunma avukatıyla doğrudan temasa geçebilir veya mahkeme tarafından davaya atanabilir. Birçok ceza savunma avukatı, kamu savunucuları tarafından ödenen kamu savunucularıdır. Yerel, eyalet veya federal mahkemeler tarafından davalara atanırlar. Diğer ceza savunma avukatları özel şirketler tarafından işe alınır. Bazı ceza savunma avukatlarının kendilerinin yönettikleri bağımsız bir hukuk bürosu vardır.

Suç Ceza Avukatı Ankara

Suç Ceza Avukatı Ankara

Suç Ceza Avukatı Ankara (Ağır Ceza

Suç Ceza Avukatı Ankara ‘da ceza hukuku alanında uzmanlaşmış profesyoneldir. Cezai bir cezanın öngörüldüğü hukuka aykırı davranışları düzenleyen kurallar dizisini içeren bu hukuk dalının karmaşıklığı göz önüne alındığında, bir ceza yargılamasında bir ceza avukatının bulunması temel ve gereklidir. Şu şekilde çalışabilir. Şüpheli ya da sanık veya gücenmiş kişi tarafından seçilirse güvenilir savunucu Cumhuriyet Savcısı tarafından atanması halinde resen Özetle görevi, sahada teknik yardım veya temsil sağlamaktır. Ceza hukuku ve vatandaşlar ile Cumhuriyet savcılığı arasındaki ilişkileri düzenler.

Ceza savunma avukatı, müvekkiliyle kişisel olarak görüşme fırsatı bulduğunda, dava hakkında mümkün olduğunca çok ayrıntı almaya çalışmalıdır. Vakayla ilgili spesifik sorular sorarak, vakayla ilgili olası savunmalar ve güçlü ve zayıf yönler hakkında bilgi edinebilir. Bu, sanığın dikkatli ve kapsamlı bir şekilde sorgulanmasını gerektirir.

Ceza avukatı hem bir ceza avukatıdır hem de cezai kovuşturmada çağrıldığı takdirde bir kamu savunucusu görevini yerine getirebilir. Davalı olarak kendi avukatınızı seçmediyseniz ve usule ilişkin bir ceza savunması gerekiyorsa, bir ceza avukatı olarak kamu savunucusunun her zaman bir görevi vardır. Bu, ön soruşturma sırasında zaten söz konusu olabilir.

Suç Ceza Avukatı Ankara (Hukuk Bürosu)

Bir ceza avukatı olarak çalışması için belirli nitelikler kazanması gerekir. Ceza avukatının görev yelpazesi oldukça geniştir ve bu, her şeyden önce, bir müvekkil olarak sizin savunmanızı düzgün ve etkili bir şekilde yerine getirmek zorunda olmasını içerir. Ayrıca bir müvekkil olarak size yasal tavsiyelerde bulunur ve ceza adaletinin idaresi ile ilgili tüm konularda size destek olur.

Uzun yıllara dayanan mesleki deneyime sahip bir ceza avukatı ve ceza hukuku avukatları olarak, suç isnadı nedeniyle polis, cumhuriyet savcıları ve ceza mahkemeleri ile ihtilafa düşen kişileri savunuyorum. Genellikle, örneğin, polisten sanığın sorgulanması için bir çağrı içeren bir posta alındığında, kişi bu tür işlemlerden haberdar olur. Polis, bölge mahkemesinden bir tutuklama emri veya arama emriyle kapıda olduğunda bilgi daha da tatsız hale gelir.

Bu tür durumlarda ne sanık ne de yakınlarından herhangi biri polisle görüşmemeli ve en önemlisi konu hakkında bilgi verilmemelidir. Acil durum numaramı en kısa sürede bana bildirirseniz daha iyi olur. Bunu bir dakikadan diğerine kısa sürede yapmam mümkün olursa, elbette hemen olay yerinde olacağım ve bir tutuklama emri veya aramaya katılacağım.

 

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Yazılarımız

Kiracı Tahliye Süreçleri
Kiracı Tahliye Süreçleri Bir kiracıyla sorununuz varsa veya yasal bir nedenle taşınmalar...
blank
İşçi Davaları Avukatları
İşçi Davaları Avukatları İşçi Davaları Avukatları, İş hukuku alanında; bir yandan...
blank
İş Hukuku Avukatı
İş Hukuku Avukatı, İşveren ile işçi arasında ki anlaşmazlıklardan doğan davaları h...
blank
Ankara EPDK Avukatı
Ankara EPDK Avukatı olarak doğal gaz, elektrik, petrol ve LPG gibi piyasalarda faaliyet gös...
blank
Avukat Arayan Şirketler
A Şirketler arasında veya üretim ve tüketime yönelik tüm faaliyetleri düzenleyen hukuk ...
blank
Site Yönetimi İcra Takibi
Site Yönetimi İcra Takibi Avukatı; site sakinleri arasında ödemelerini gerçekleştirmeye...
blank
Ankara Sincan Avukat
Ankara Sincan Avukat-Avukatları Ankara Sincan Avukat için birçok hukuk bürosu size tardım...
blank
Neden Tecrübeli Avukat?
Seçtiğiniz avukat mahkemeye gelerek sizi savunmanın yanında farklı hizmetler de verirler....